Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 53

6. 12. 2022

„Buďte silní při hájení práv občanů.“ Projev ministra pro legislativu Michala Šalomouna k 70. výročí vzniku Soudního dvora EU

Lucemburk, 6. prosince 2022 – Ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun se účastní mimořádného fóra soudců k 70. výročí od vzniku Soudního dvora Evropské unie. Připomínková akce probíhá od 4. do 6. prosince v Lucemburku a je věnovaná tématu „Justice blízká občanovi“. Na slavnostním zasedání dnes na toto téma ministr Šalomoun pronesl projev.

celý text zprávy

2. 12. 2022

Podcast #3 „Co na tiskovkách vlády neuslyšíte“: Odškodnění za šikanu v policejních sborech

Praha, 2. prosince 2022 – Kdo má řešit odškodnění v případu prokázané šikany v policejních složkách? Má to být soud, anebo policejní ředitel příslušného krajského útvaru? A co udělat s nejasnou formulací v zákoně?

celý text zprávy

24. 11. 2022

TZ: Připravujeme zákon k dětskému ombudsmanovi. Na základních principech se shodla pracovní skupina svolaná ministrem Michalem Šalomounem

Praha, 24. listopadu 2022 – Česká republika je o krok blíž k ustavení institutu dětského ochránce práv. Pracovní skupina, kterou zřídil ministr pro legislativu Michal Šalomoun, se v úterý shodla na tom, že práce na zákoně mohou začít. S tezemi nové právní úpravy souhlasili všichni členové, mezi nimiž jsou zástupci ministerstev spravedlnosti, práce a sociálních věcí, zástupci veřejného ochránce práv, zmocněnkyně pro lidská práva, poslanci a senátoři napříč politickými stranami.

celý text zprávy

15. 11. 2022

Podcast #2 „Co na tiskovkách vlády neuslyšíte“: Má se platit za záchytku?

Praha, 15. listopadu 2022 – Proč není záchytka zadarmo? Co vše je součástí nároku občanů na bezplatnou zdravotní péči a proč tam služby protialkoholních záchytných stanic nepatří?

celý text zprávy

14. 11. 2022

TZ: Po roce a půl se sešla Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí. Svolal ji nový předseda, ministr Michal Šalomoun

Praha, 14. listopadu 2022 – Ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun svolal Radu vlády pro koordinaci boje s korupcí. Rada se sešla dva týdny poté, co se Šalomoun stal jejím předsedou. Cílem je obnovit aktivity protikorupční rady, která se naposledy sešla před šestnácti měsíci.

celý text zprávy

3. 11. 2022

Podcast #1 „Co na tiskovkách vlády neuslyšíte“: Potřebuje bývalý soudce advokáta?

Praha, 3. listopadu 2022 – Proč si musí bývalý soudce se svým vzděláním hledat advokáta pro sepsání stížnosti k Ústavnímu soudu? Je třeba kvůli tomu měnit zákon o advokacii?

celý text zprávy

27. 10. 2022

TZ: Ministr pro legislativu Michal Šalomoun bude řídit Radu vlády pro koordinaci boje s korupcí

Praha, 27. října 2022 – Předsedou Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí se nově stane ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun. Dnes to na svém jednání schválila vláda spolu se schválením změny statutu a jednacího řádu protikorupční rady. V jejím čele ministr Šalomoun vystřídá premiéra Petra Fialu, který radu vedl dosud.

celý text zprávy

31. 8. 2022

TZ: Ulevíme podnikatelům, živnostníkům i občanům. Vláda podpořila antibyrokratický balíček ministra pro legislativu Michala Šalomouna

Praha, 31. srpna 2022 – Ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun na vládě uspěl se svým prvním antibyrokratickým balíčkem. Soubor dvaceti opatření, která po předchozí konzultaci s jednotlivými ministerstvy kabinetu předložil, má za cíl zjednodušit život podnikatelům, živnostníkům i občanům. Sníží množství nadbytečných a obstrukčních opatření, která jim ubírají čas i energii. Schválený materiál navazuje na Programové prohlášení vlády „zrušit, co je v českém právu zbytečné nebo přestalo dávat smysl: povinnosti, razítka i samotné zákony.“ Jedná se o první sérii opatření, na něž budou navazovat další antibyrokratické balíčky.

celý text zprávy

12. 7. 2022

TZ: Za opožděné přijetí evropské legislativy hrozí ČR pokuty, ve Sněmovně čeká na projednání 10 zákonů s uplynulou transpoziční lhůtou

Praha, 12. července 2022 – V Poslanecké sněmovně čeká na projednání deset zákonů s opožděnou implementací evropských předpisů. Další pak čekají na zařazení na některou z dalších schůzí. Osm z těchto návrhů zákonů měla dolní komora Parlamentu projednat v pátek 8. července. Kvůli obstrukcím opozice a přerušení 29. schůze se ale jejich projednání zpožďuje. To ovšem může mít za následek finanční sankce od Evropské komise v celkové výši až dvě miliardy korun. Aby se ČR vyhnula sankcím, neměli by poslanci otálet a tyto návrhy zákonů rychle projednat, aby se jimi mohl zabývat Senát a následně je podepsat prezident.

celý text zprávy

27. 6. 2022

Jdu s hlavou vztyčenou - musí se umět i prohrát. To není hanba - ministr pro legislativu Michal Šalomoun uctil památku Milady Horákové

72 let od justiční vraždy doktorky Milady Horákové si dnes v areálu pankrácké věznice v Praze připomněli zástupci Parlamentu, vlády, bývalých politických vězňů a další hosté. Ministr pro legislativu Michal Šalomoun ve svém projevu připomněl odkaz političky, právničky a bojovnice za práva žen, kterou po vykonstruovaném procesu 27. června 1950 popravili komunisté. Z politických důvodů bylo dle historiků popraveno po roce 1948 přibližně 250 lidí. Nejméně 4500 dalších pak zemřelo ve vězeních a lágrech po mučení nebo kvůli špatným životním podmínkám. 

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 53