Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Z médií

Dokumenty 1 až 10 z 140

29. 12. 2023

Novinky.cz: Soudní přísedící z lidu budou jen u závažných násilných kauz, schválila vláda

Plán ministerstva spravedlnosti na výrazné omezení soudních přísedících z lidu ve středu schválila vláda. Novela by měla začít platit od poloviny příštího roku.

celý text zprávy

29. 12. 2023

ČRo Radiožurnál a Plus, Zprávy: Od příštího roku výrazně ubude přísedících u soudů

Nejspíš od příštího roku výrazně ubude přísedících. Návrh na jejich zrušení u většiny sporů dnes projedná vláda. Takzvaní soudci z lidu se mají nově podílet pouze na rozhodování krajských soudů o těch nejzávažnějších zločinech.

celý text zprávy

22. 11. 2023

Prima CNN: Odstranili jsme hardcore unijního deficitu, uvedl Šalomoun.

Jak unijní směrnice ovlivňují tvorbu tuzemských zákonů? I o tom hovořil ministr pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty) v pravidelném pořadu CNN Prima NEWS s názvem Co na to ministr. Jeden z méně známých členů vlády rovněž vysvětloval, jak úřad, který vede, funguje.

celý text zprávy

21. 11. 2023

iDNES.cz: Lobbing budou hlásit i profesní odbory nebo podnikatelské svazy

Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí potvrdila, že v zákoně o lobbingu nemají být žádné výjimky nad rámec původního návrhu. Týká se to nejen mediálně propíraných příkladů typu prezident republiky, ale především profesních komor nebo podnikatelských svazů.

celý text zprávy

14. 11. 2023

Deník N: Ministerstvo upravilo zákon o lobbování. Zůstává v něm velká díra, varuje expert

Zákon o lobbingu se bude podle přepracovaného návrhu týkat i měst a obcí či Svazu církví a náboženských společností. Ministerstvo spravedlnosti tak vzalo v potaz připomínky Legislativní rady vlády z léta. V návrhu se však stále nepočítá s prezidentem či asistenty poslanců a senátorů.

celý text zprávy

13. 11. 2023

Události ČT: Soudci zkouší zarazit snížení svých platů

Další vlna žalob soudců proti snížení platů může přijít po schválení vládního konsolidačního balíčku. Vedení Soudcovské unie považuje zásah do platů za protiústavní, už rok a půl přitom u Ústavního soudu leží žaloby proti předchozím úpravám platů v období covidové pandemie. Vláda argumenty soudců odmítá a za úspornými opatřeními si stojí.

celý text zprávy

12. 11. 2023

ČTK: Politici vzpomínají na Schwarzenberga jako na vlastence s úctou k demokracii

Praha - Vážil jsem si Karla Schwarzenberga jako svého soupeře v prezidentské volbě, rád jsem s ním diskutoval i poté, co jsme se oba stali důchodci na invalidním vozíku.

celý text zprávy

11. 11. 2023

ČT, Týden v politice: Česku se povedlo snížit poměr dlouhodobě nezapracovaných směrnic EU do vlastní legislativy pod 1 %

Česku se povedlo snížit poměr dlouhodobě nezapracovaných evropských směrnic do vlastní legislativy pod 1 % ze 36 směrnic, které zůstaly nezapracoványcovány po minulé vládě a hrozily pokutami v úhrnné výši až dvě miliardy korun, teď zbývá devět směrnic s uplynulou lhůtou.

celý text zprávy

9. 11. 2023

Advokátní deník: Počet nezapracovaných směrnic EU do práva ČR klesl pod procento

Česku se podle ministra pro legislativu JUDr. MgA. Michala Šalomouna, Ph.D., povedlo snížit poměr dlouhodobě nezapracovaných evropských směrnic do vlastní legislativy pod jedno procento, což je mezi členskými zeměmi považováno za přijatelnou úroveň. Ze 36 směrnic, které zůstaly nezapracovány po minulé vládě a hrozily pokutami v úhrnné výši až dvě miliardy korun, nyní zbývá devět směrnic s uplynulou lhůtou. Informoval o tom Šalomounův kabinet potom, co vláda 8. listopadu projednala zprávu o stavu plnění legislativních závazků vůči EU.

celý text zprávy

9. 11. 2023

Deník.cz: Růst příspěvku na péči vláda odmítla. Příští rok s ním počítáme, řekl Jurečka

Růst příspěvku na péči navrhovaný poslanci opozičního hnutí ANO vláda na středečním zasedání odmítla. Přijala k němu negativní stanovisko, řekl novinářům po jednání ministr pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty). Většina částek, které dostávají lidé se zdravotním postižením, by podle novely vzrostla od ledna o desetinu, některé víc. Podle ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) kabinet s růstem příspěvku v příštím roce počítá, koalice by se na podrobnostech měla dohodnout do dvou týdnů.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 140