Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 53

14. 6. 2023

TZ: Novela ustavující funkci veřejného ochránce práv dětí jde do připomínkového řízení. Ministr Šalomoun ji chce poslat na vládu na podzim

Praha, 14. června 2023 – Česká republika je o krok blíž k ustavení institutu dětského ombudsmana. Ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun poslal do meziresortního připomínkového řízení novelu zákona o veřejném ochránci práv. Ta je výsledkem jednání pracovní skupiny, kterou ministr svolal loni na podzim. Její členové, mezi nimiž jsou zástupci ministerstev spravedlnosti, práce a sociálních věcí, zástupci veřejného ochránce práv, zmocněnkyně pro lidská práva, poslanci a senátoři napříč politickými stranami, došli ke shodě na hlavních parametrech novely. K jejímu textu se teď můžou do poloviny července vyjádřit ministerstva, úřady i příslušné organizace. Po vypořádání připomínek novelu projedná Legislativní rada vlády a na podzim ji na stůl dostane vláda.

celý text zprávy

12. 6. 2023

Podcast #10: Reflexe k rozhodnutí Ústavního soudu o platech zastupitelů

Praha, 12. června 2023 – Ústavní soud 22. května 2023 částečně vyhověl stížnosti skupiny senátorů ohledně odměňování členů krajských či obecních zastupitelstev.

celý text zprávy

12. 6. 2023

Podcast #9: Mají si zastupitelstva určovat sama své platy?

Praha, 12. června 2023 – Proč podala skupina senátorů podnět k Ústavnímu soudu ohledně platů krajských či obecních zastupitelů? Jde o zásah do práva na samosprávu?

celý text zprávy

5. 5. 2023

Podcast #8: Využití pojmu legitimní očekávání

Praha, 5. května 2023 – Epiteton ornans neboli ozdobný básnický přívlastek. Tak se někdy používá pojem legitimní očekávání.

celý text zprávy

28. 4. 2023

29. dubna 2023: Ministr pro legislativu Michal Šalomoun se zúčastní celostátního fóra České pirátské strany v Liberci

Ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun se v sobotu 29. dubna 2023 zúčastní zasedání celostátního fóra České pirátské strany v Liberci.

celý text zprávy

26. 4. 2023

TZ: Protikorupční rada vlády projednala zákony o státním zastupitelství a o lobbování

Praha, 26. dubna 2023 – Ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun svolal poprvé v tomto roce Radu vlády pro koordinaci boje s korupcí. Projednala novelu zákona o státním zastupitelství, kterou měla rada na programu již na konci loňského roku, a dále zákon o lobbování. Na jeho projednání byli pozváni i zástupci České advokátní komory a Svazu měst a obcí.

celý text zprávy

13. 4. 2023

TZ: Premiér Fiala jednal s ministrem Šalomounem o snižování byrokratické zátěže

Praha, 13. dubna 2023 – Nejen o programovém prohlášení v oblasti legislativy a dalších výzvách, ale i o snižování byrokratické zátěže či vzniku funkce dětského ombudsmana jednal premiér ČR Petr Fiala s ministrem pro legislativu a předsedou Legislativní rady vlády Michalem Šalomounem. Patnáctou bilanční návštěvu resortů předseda vlády uskutečnil ve čtvrtek 13. dubna ve Strakově akademii.

celý text zprávy

24. 3. 2023

TZ: Pracovní skupina ministra pro legislativu Michala Šalomouna projednala parametry chystané novely, která vytvoří institut dětského ombudsmana

Praha, 24. března 2023 – Česká republika je o krok blíž k ustavení institutu dětského ombudsmana. Rýsují se parametry v chystané novele zákona o veřejném ochránci práv, která tento institut do českého právního řádu zavede. Dnes je projednala pracovní skupina, kterou v listopadu loňského roku zřídil ministr pro legislativu Michal Šalomoun a mezi jejímiž členy jsou zástupci ministerstev spravedlnosti, práce a sociálních věcí, zástupci veřejného ochránce práv, zmocněnkyně pro lidská práva, poslanci a senátoři napříč politickými stranami.

celý text zprávy

10. 3. 2023

Chceme legislativu podloženou tvrdými daty a dobrými analýzami, řekl ministr Šalomoun na konferenci o využití dat a metodik ve státní správě

Praha, 10. března 2023 – Ministr pro legislativu Michal Šalomoun zahájil konferenci o efektivním využívání dat a metodik ve státní správě po pandemii covid-19. Na konferenci v Lichtenštejnském paláci vystoupili také zástupci dalších ministerstev a organizací aiodborníci z ČR i Evropské unie.

celý text zprávy

6. 3. 2023

Podcast #7: Střet o pandemický zákon II.

Praha, 6. března 2023 – Jak dopadl první střet současné vlády a opozice u Ústavního soudu ohledně novely pandemického zákona?

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 53