Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuality zmocněnkyně vlády pro lidská práva

Dokumenty 31 až 40 z 56

26. 8. 2020

Zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková se zúčastnila zasedání předsednictva Národního parlamentu dětí a mládeže

Zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková se ve středu 26. srpna zúčastnila zasedání předsednictva Národního parlamentu dětí a mládeže. Členy předsednictva seznámila se svou činností a také s návrhem zákona o ochránci práv dětí.

celý text zprávy

29. 6. 2020

Helena Válková: Rozhodnutí Evropského výboru pro sociální práva je upozorněním, že v rovnosti žen a mužů máme co zlepšovat

Evropský výbor pro sociální práva rozhodl, že Česká republika porušila Evropskou sociální chartu. Důvodem je nepřijetí opatření k odstranění rozdílů ve mzdách žen a mužů a legislativy k podpoře vyššího zastoupení žen ve vedení soukromých společností. Výbor porušení shledal také u dalších 13 zemí, proti kterým nevládní organizace University Women of Europe podala kolektivní stížnost na nerespektování Evropské sociální charty.

celý text zprávy

25. 6. 2020

Spolupráce úřadu zmocněnkyně pro lidská práva s odborníky si klade za cíl zlepšit kvalitu života LGBT+ lidí

Ve čtvrtek 25. června 2020 se v Hrzánském paláci v Praze uskutečnil seminář zmocněnkyně pro lidská práva a Výboru pro sexuální menšiny Rady vlády pro lidská práva na téma Bariéry důstojného života LGBT+ lidí v České republice. Seminář byl první akcí svého druhu, která komplexně řešila témata důležitá pro lesby, gaye, bisexuální a trans lidi.

celý text zprávy

23. 6. 2020

Seniorské desatero (nejen) pro časy koronaviru aneb Na všech životech záleží

Pracovní skupina Rady vlády ČR pro lidská práva zřízená k řešení diskriminace na základě věku a ochrany práv starších osob („Pracovní skupina“) společně se zmocněnkyní pro lidská práva Helenou Válkovou zformulovala deset obecných principů a doporučení, jež by měla do budoucna určovat přístup ke starším lidem.

celý text zprávy

1. 6. 2020

Premiér Andrej Babiš a zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková představili nový zákon o ochránci práv dětí

V pondělí 1. června proběhl v budově Úřadu vlády odborný seminář k novému zákonu o veřejném ochránci práv dětí – dětském ombudsmanovi. Po úvodním slovu premiéra Andreje Babiše představila zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková podobu tohoto dlouho očekávaného zákona.

celý text zprávy

14. 5. 2020

Ženy by se v budoucnu mohly ohledně svého příjmení samy rozhodnout, zda budou či nebudou užívat koncovku -ová

Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny dnes projednával novelu zákona o matrikách. Schválil, mimo jiné, i pozměňovací návrh zmocněnkyně vlády pro lidská práva a poslankyně Heleny Válkové a poslance Ondřeje Profanta týkající se přechylování.

celý text zprávy

16. 4. 2020

Helena Válková: Stejně jako chytrou karanténu je potřeba prosazovat i chytrou prevenci v případě obětí domácího násilí i ohrožených rodin s dětmi

Na dnešní tiskové konferenci v budově Úřadu vlády upozornila zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková na mimořádný dopad koronavirové pandemie na rodiny i na složitost, kterou tato pandemie způsobuje obětem domácího i sexuálního násilí, chtějí-li vyhledat pomoc.

celý text zprávy

8. 4. 2020

Helena Válková k Mezinárodnímu dni Romů

Dnešní Mezinárodní den Romů si připomínáme v nelehké době, v situaci, kterou všichni zažíváme poprvé. I proto oslavy tohoto dne nemohou probíhat tak, jako v minulých letech. Přesto nám tato pandemie něco odhalila. Odhalila nám, jak málo známe menšinu patřící k největším v Evropě, odhalila, že je stejná jako každý jeden z nás patřících k majoritě, a to v dobách dobrých i zlých.

celý text zprávy

27. 3. 2020

Nezastupitelná role neziskových organizací v boji s covid-19

V posledních dnech nám neziskový sektor ukazuje, jak důležitá a nezastupitelná je v naší společnosti jeho role. To snad je nyní jasné i těm jeho největším kritikům.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 56