Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuality zmocněnkyně vlády pro lidská práva

Dokumenty 41 až 50 z 56

4. 2. 2020

Rada vlády pro záležitosti romské menšiny vyjádřila své připomínky k návrhu zákona o přídavku na bydlení

K prvnímu řádnému jednání v tomto roce se Rada vlády pro záležitosti romské menšiny sešla v pondělí 3. února. Na programu měla, mimo jiné, i návrh zákona o přídavku na bydlení připravený Ministerstvem práce a sociálních věcí.

celý text zprávy

21. 1. 2020

Rada vlády pro lidská práva schválila podnět k odškodnění osob odsouzených k ochrannému dohledu a projednala plnění svých priorit

V pondělí 20. ledna se sešla Rada vlády pro lidská práva, aby pokračovala ve svém prvním řádném jednání v tomto roce. Přijala usnesení k odškodnění osob, kterým byl uložen v době nesvobody ochranný dohled, předlužení osob v České republice, vězeňství, i postavení osob bez státní příslušnosti.

celý text zprávy

17. 1. 2020

Členové Rady vlády pro lidská práva budou i nadále spolupracovat se zmocněnkyní Helenou Válkovou

Ve čtvrtek 16. ledna proběhlo první řádné zasedání Rady vlády pro lidská práva v tomto roce. Občanští členové Rady na něm jednomyslně přijali následující stanovisko:

celý text zprávy

25. 11. 2019

Zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková navštívila organizaci ROSA

V pondělí 25. listopadu 2019 navštívila zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková organizaci ROSA, která již dvacet pět let pomáhá obětem domácího násilí a jejich dětem v oblasti prevence násilí.

celý text zprávy

22. 11. 2019

Zmocněnkyně Helena Válková navštívila litvínovský Janov

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 navštívila zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková litvínovské sídliště Janov. Seznámila se se stavem sídliště, hovořila s některými obyvateli a jednala s vedením města a městské policie.

celý text zprávy

30. 10. 2019

Rada pro lidská práva doporučila vládě přijmout kroky nutné ke zřízení lidskoprávní instituce

V úterý 29. října proběhlo třetí zasedání Rady vlády pro lidská práva („Rada“) v tomto roce pod vedením místopředsedkyně Rady a zmocněnkyně pro lidská práva Heleny Válkové. Rada mj. vládě doporučila vytvořit v České republice národní lidskoprávní instituci a přijala usnesení k výkonu ústavní a ochranné výchovy v České republice.

celý text zprávy

22. 10. 2019

Helena Válková: Musíme otevřít prostor, aby národnostní menšiny byly slyšet

V úterý 22. října proběhlo v Lichtenštejnském paláci zasedání Rady vlády pro národnostní menšiny. Jeho řízení se ujala zmocněnkyně pro lidská práva a zároveň místopředsedkyně Rady vlády pro národnostní menšiny Helena Válková.

celý text zprávy

21. 10. 2019

Rada vlády pro záležitosti romské menšiny projednala priority na léta 2020 - 2024

V pondělí 21. října se v Hrzánském paláci uskutečnilo druhé zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny („Rada“) v tomto roce. Rada pod vedením své místopředsedkyně, zmocněnkyně pro lidská práva Heleny Válkové, projednala, mimo jiné, priority navržené občanskými členy Rady.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 56