Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

V médiích

Dokumenty 31 až 40 z 59

26. 10. 2023

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák byl hostem v pořadu Události, komentáře

Dne 25. října byl hostem v pořadu Události, komentáře ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák.

celý text zprávy

23. 10. 2023

Ministr Dvořák pro Blesk: Pomoc Gaze neumíme před Hamásem úplně ohlídat

Evropská unie pošle na pomoc Palestincům v Gaze trojnásobek dosavadní humanitární pomoci. Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (66, STAN) ale pro Blesk přiznal, že sedmadvacítka není zcela schopná ohlídat, aby peníze neskončily i v rukou Hamásu. Promítne se dle něj válka i do evropských voleb? A jak reaguje na útoky expremiéra Andreje Babiše (69, ANO), že je „parazitem“ a „zbytečným ministrem“?

celý text zprávy

20. 10. 2023

Odplata za útok Hamásu se odrazí v reakci EU, míní ministr Dvořák. ‚Mohou posílit antiizraelské nálady‘

Postoj Evropské unie vůči Izraeli a Palestině nebyl vždy jednotný. Přesto po útoku Hamásu vyslala unijní sedmadvacítka jasný signál, že terorismus je nepřijatelný. „Podpora Izraele však není bezbřehá,“ říká v rozhovoru pro iROZHLAS.cz ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Dění na Blízkém východě se může podle něj propsat i do vztahu k Ukrajině a oslabení zájmu. „Západ je dostatečně silný, aby mohl fungovat na obou místech,“ věří.

celý text zprávy

12. 10. 2023

Ministr Dvořák: "Nad Zlínským krajem se zjevně stále ještě vznáší duch baťovské podnikavosti, kreativity a schopnosti se poprat s výzvami."

V pondělí 9. 10. 2023 jsme měli tu čest v rámci krajského hnutí STAN Zlínského kraje hostit ministra pro Evropské záležitosti Martina Dvořáka (STAN). Navštívili jsme s ním několik místních podniků, uherskohradišťskou věznici a také jsme měli příležitost společně s dalšími zájemci z řad veřejnosti s ministrem diskutovat různá témata - evropská i krajská. Ministr Martin Dvořák hodnotí návštěvu Zlínského kraje slovy: "Nad Zlínským krajem se zjevně stále ještě vznáší duch baťovské podnikavosti, kreativity a schopnosti se poprat s výzvami."

celý text zprávy

27. 9. 2023

Aktuálně.cz: Totální ztráta sebekontroly. Ministr o útoku Babiše, po kterém čelí „tsunami nadávek"

Výroky o zbytečném ministrovi ve sněmovně: "Skoro nikdo mi to neříká do očí. Na sociálních sítích se to ale objevuje často a já nejsem schopen odhadnout, co je troll a co skutečný člověk," říká ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák. Útoky expremiéra Andreje Babiše na svou osobu vnímá jako "totální ztrátu sebekontroly, která by se politikovi neměla stávat".

celý text zprávy

27. 9. 2023

Dvacet minut Radiožurnálu

Co přinesla dnešní návštěva předsedkyně Evropské komise v Česku? Má český premiér pravdu, že se zatím nepodařilo nasměrovat členské země EU k inovacím? Vydrží ochota politiků k zásadnějším opatřením na ochranu klimatu i v době kampaně před evropskými volbami? A jak se postaví Česko k návrhu na reformu EU? Tomáš Pancíř se ptal ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka (STAN).

celý text zprávy

25. 9. 2023

CNN Prima NEWS - Partie Terezie Tománkové, 24. 9. 2023

Názorový duel ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka a zástupce opozice Radka Vondráčka.

celý text zprávy

22. 9. 2023

Press klub Frekvence 1: Názvu Ministerstvo evropské propagace se nebráním

Být pro Evropu neznamená být proti Česku, naopak! Českým zájmem je být součástí evropského klubu - společně se můžeme třeba bránit silám z východu.

celý text zprávy

3. 8. 2023

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák byl hostem v pořadu Interview ČT24

Jak se daří Martinu Dvořákovi moderovat evropská témata na jednání vlády, co bude s opozicí hlasitě kritizovaným migračním paktem či Národním plánem obnovy a budou Češi v dohledné době platit eurem? To byla témata srpnového Interview ČT24.

celý text zprávy

2. 8. 2023

Reflex: V důsledku euroskepticismu nám hodně ujíždí vlak, útoky na Brusel jen nabíjí Rusku

Nic jako zlý Brusel, který kazí naše světlé zítřky, neexistuje, ohrazuje se ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák proti narativu, který oslabuje důvěru Čechů v EU. Ve skutečnosti je tu sedmadvacítka zemí, která hledá průnik toho, co a jak můžou dělat společně a lépe. „Jsem skálopevně přesvědčen, že v situaci, ve které jsme, a jsme někde mezi Západem a Východem a naší volbou je jenom svoboda a nesvoboda, tak chceme-li zůstat v té části, kde je svoboda, nemáme jinou šanci než spolupracovat s našimi partnery na Západě. A Evropská unie je jednou z platforem, kde se to dá dělat,“ má jasno s tím, že útoky na Brusel jen posilují Rusko. Reflexe chyb podle něj nechybí, nedostatečná je odvaha kroky EU obhajovat.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 59