Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

V médiích

Dokumenty 21 až 30 z 59

16. 12. 2023

iRozhlas: Podpořil bych zrušení jednomyslnosti v Unii. Orbán dává najevo, že je to naléhavé, řekl ministr Dvořák

Unijní lídři schválili zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou i s Moldavskem. Proti zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou byl maďarský premiér Viktor Orbán. Nakonec ale, když se jednalo o tomto bodu, opustil jednací sál a umožnil tak schválení. Zablokoval ale další finanční pomoc pro Ukrajinu. „Jsem připraven podpořit zrušení jednomyslnosti,“ řekl v rozhovoru pro Český rozhlas Plus ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN).

celý text zprávy

16. 12. 2023

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák byl hostem v pořadu Události, komentáře

Patří Ukrajina do Evropské unie nebo pro ní mají zůstat dveře do tohoto elitního spolku zavřené? Lídři členských států na Summitu v Bruselu Ukrajině dveře překvapivě pootevřeli a dočkalo se i Moldavsko. Vážný nebo zatím jen symbolický krok? Téma pro exministra a hudebníka Michaela Kocába, ministra Martina Dvořáka a Petra Macha z SPD.

celý text zprávy

27. 11. 2023

Interview Plus: Argumenty proti euru jsou iracionální a emotivní, tvrdí ministr pro evropské záležitosti Dvořák

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) si myslí, že přijetí eura není pro Česko prioritou a není prý nutné stanovovat datum pro vstup do eurozóny ani v případě, že začneme plnit Maastrichtská kritéria. Proti tomu se ale ozvali i někteří členové vlády: „Česko teď má hodně starostí, ale myslím, že některé z nich by se podařilo rychleji a líp řešit přijetím eura,“ namítá ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN).

celý text zprávy

23. 11. 2023

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák byl hostem v pořadu Události, komentáře

Setkání prezidentů V4. Pro koho je výhodná dohoda o čtyřdenním příměří v Gaze a co bude po příměří? O tom diskutoval ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák s opozičním poslancem Jaroslavem Bžochem a bývalým premiérem Mirkem Topolánkem.

celý text zprávy

22. 11. 2023

Novinky.cz: Evropská unie je vždy o krok až dva pozadu. Pomáhat ale musíme, dokud to jde, míní ministr Dvořák

Humanitární pomoc v Pásmu Gazy, smysluplnost vlastního resortu nebo třeba evropské právo veta. To jsou témata obsáhlého rozhovoru s ministrem pro evropské záležitosti Martin Dvořákem, jenž byl hostem podcastu PoliTalk, který moderuje Eva Mikulecká.

celý text zprávy

20. 11. 2023

Novinky.cz: Nemalé části peněz z EU se zmocnila prapodivná chobotnice. Třeba na penzionky typu Osvětimany, říká ministr Dvořák

Smysluplné využití peněz z evropských fondů, dosavadní hospodaření s prostředky z Evropské unie či český euroskepticismus. To jsou první témata rozhovoru s ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem (STAN), který byl hostem podcastu PoliTalk.

celý text zprávy

8. 11. 2023

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák byl hostem v pořadu Události, komentáře

Dne 7. listopadu byl hostem v pořadu Události, komentáře ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák.

celý text zprávy

8. 11. 2023

A11: Martin Dvořák – politik, diplomat, ekonom a publicista

Jaké to je být ministrem? Jak mluvit a jak dýchat? A co řeč těla? Nejen o tom mluvil ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák v pořadu "MEZI NÁMI".

celý text zprávy

27. 10. 2023

iROZHLAS: Evropa má mít ambici se reformovat. Členství pro Čechy není jenom kasička, ale příležitost

Evropská unie by v následujících letech mohla přivítat nové členy. „Nemůžeme si dovolit otevřít dveře někomu, kdo na to není připravený, to by byla cesta do pekel,“ myslí si ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Pro Českou republiku bude rozšiřování mimo jiné znamenat, že se z čistého příjemce unijních fondů stane plátcem. O tom, jak to domácímu publiku vysvětlit, mluví Dvořák v rozhovoru pro iROZHLAS.cz.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 59