Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

V médiích

Dokumenty 11 až 20 z 59

27. 1. 2024

České noviny: Dvořák chtěl na Balkáně hlavně podpořit snahy o užší integraci do EU

Praha - Zejména kvůli podpoře snahy o užší integraci do Evropské unie vyrazil tento týden ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) do Kosova a Bosny a Hercegoviny. Z jednání v druhé jmenované zemi měl pocit, že se intenzivně snaží udělat některé reformy, kterými EU podmínila zahájení přístupových rozhovorů. Unie je chce vyhodnotit v březnu. Co se týče Kosova, v tamní veřejnosti má vstup do EU jednoznačnou podporu, největší překážkou je ale podle Dvořáka napětí mezi Prištinou a Bělehradem. Ministr to řekl v rozhovoru ČTK. Na cestu s ním se vydal také náměstek ministra zahraničí Jan Marian (STAN). Na konci února se Dvořák chystá do Rumunska a Černé Hory.

celý text zprávy

23. 1. 2024

CNN Prima NEWS - 360°

Členství v Evropské unii Česku přináší dlouhodobou prosperitu. Je výhodné i z ekonomického hlediska. Na konferenci 20 let tvoříme Evropu to řekl premiér Petr Fiala. Mimo jiné připomněl i význam voleb do europarlamentu. Úkolem zodpovědných politiků je podle něj mimo jiné bránit základy unijní spolupráce před populismem a extrémismem. Jak se o lepší vnímání EU zasadí ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák a jak vidí budoucnost EU Karel Havlíček z ANO?

celý text zprávy

23. 1. 2024

Český rozhlas: Euro už ekonomickou výhodu prokázalo. Přijetí do roku 2030 vidím reálně, říká ministr Dvořák

Dvě třetiny dotázaných v průzkumu agentury Median pro Radiožurnál si myslí, že by pro ně přijetí společné evropské měny nebylo výhodné. Mají hrát roli spíše ekonomické nebo politické argumenty? Jaký smysl má ekonomická debata? Kdy by Češi mohli začít eurem platit? A jak si Česká republika připomene dvacáté výročí vstupu do Evropské unie? Tomáš Pancíř se ptal ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka (STAN).

celý text zprávy

22. 1. 2024

Forum 24: Euro nemůžeme dlouhodobě odmítat. Referendum je třaskavá a nebezpečná zbraň

ROZHOVOR / Česká republika si letos připomíná 20 let od vstupu do Evropské unie. „Řadě potenciálních rizik, jako například zneužití demokratických mechanismů, zneužití justice a tak dále, se podařilo zabránit proto, že Evropská unie má nastavená pravidla, díky kterým to zkrátka dělat nejde,“ hodnotí výhody našeho členství ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák. V rozhovoru pro deník FORUM 24 mluví o tom, jaké má Česko v unii postavení, jak sám vnímá kritiku Bruselu a také proč je podle něj výhodné přijmout euro.

celý text zprávy

18. 1. 2024

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák byl hostem v pořadu Události, komentáře

V Poslanecké sněmovně od rána probíhá maraton projevů. Opozice se snaží zablokovat změnu, která by dovolila Čechům v cizině volit poštou. Jak je to s korespondenční volbou na Slovensku, v Rakousku nebo ve Francii? Probereme také urážky na sociálních sítích. Hrubnou politici a političky?

celý text zprávy

15. 1. 2024

Rádio Prostor: Po korespondenční volbě se nebráním on-line hlasování, říká ministr pro evropské záležitosti Dvořák

Češi žijící v zahraničí by mohli hlasovat dopisem už ve volbách v roce 2025. Hnutí ANO chce Čechy proti korespondenční volbě a euru mobilizovat a chce o těchto tématech vyvolat referendum. Co tím hnutí ANO sleduje? A hrozí, že by Česko opustilo unii? Toto téma probral Jan Socha s ministrem pro evropské záležitosti České republiky Martinem Dvořákem.

celý text zprávy

12. 1. 2024

Bruselský diktát: Za chvíli bude pro euro polovina Čechů, vím, jak to zařídit, tvrdí „eurohujer“ Dvořák: bonusový díl

Srabe! Proč chcete tak zradit? I taková slova padala v našem rozhovoru s ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem. On sám je na ně zvyklý, sám sebe označuje za eurohujera. Chce, aby Česko přijalo euro, ale dobře ví, že společná evropská měna je tu velmi nepopulární. Přesto si v Bruselském diktátu tipnul, že do příštích voleb bude pro euro skoro polovina Čechů. A mluví o tom, jak je hodlá přesvědčit.

celý text zprávy

8. 1. 2024

Český rozhlas: Z prezidentovy výzvy k euru jsem tančil, přiznává ministr Dvořák

Česko letos slaví 20 let členství v Evropské unii. Během roku se budou konat desítky připomínkových akcí tohoto výročí. Jeho úvod ale poznamenala vyhrocená debata o tom, zda by Česko mělo začít dělat konkrétní kroky k přijetí eura, k němuž se zavázalo už při vstupu do EU v roce 2004. Zatímco opozice nebo ODS je odmítají, ve vládním táboře za ně nejvíc bojuje ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN).

celý text zprávy

1. 1. 2024

Seznam Zprávy: Koruna je pidiměna, každý si na ni troufne, říká ministr a lobbuje za euro

Vládu v lednu čeká jednání o euru, ze kterého už se stala nepříjemná vnitrokoaliční rozmíška. Ministr pro EU Martin Dvořák (STAN) přemlouvá lidovce a TOP 09, aby si Česko do voleb řeklo o vstup.

celý text zprávy

18. 12. 2023

CNN Prima NEWS - Partie Terezie Tománkové, 17. 12. 2023

Během třetí adventní neděle nabídla CNN Prima NEWS zajímavý duel. Potkal se v něm zástupce vlády ministr Martin Dvořák a zástupkyně opozice Alena Schillerová.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 59