Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

V médiích

Dokumenty 1 až 10 z 36

27. 11. 2023

Interview Plus: Argumenty proti euru jsou iracionální a emotivní, tvrdí ministr pro evropské záležitosti Dvořák

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) si myslí, že přijetí eura není pro Česko prioritou a není prý nutné stanovovat datum pro vstup do eurozóny ani v případě, že začneme plnit Maastrichtská kritéria. Proti tomu se ale ozvali i někteří členové vlády: „Česko teď má hodně starostí, ale myslím, že některé z nich by se podařilo rychleji a líp řešit přijetím eura,“ namítá ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN).

celý text zprávy

23. 11. 2023

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák byl hostem v pořadu Události, komentáře

Setkání prezidentů V4. Pro koho je výhodná dohoda o čtyřdenním příměří v Gaze a co bude po příměří? O tom diskutoval ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák s opozičním poslancem Jaroslavem Bžochem a bývalým premiérem Mirkem Topolánkem.

celý text zprávy

22. 11. 2023

Novinky.cz: Evropská unie je vždy o krok až dva pozadu. Pomáhat ale musíme, dokud to jde, míní ministr Dvořák

Humanitární pomoc v Pásmu Gazy, smysluplnost vlastního resortu nebo třeba evropské právo veta. To jsou témata obsáhlého rozhovoru s ministrem pro evropské záležitosti Martin Dvořákem, jenž byl hostem podcastu PoliTalk, který moderuje Eva Mikulecká.

celý text zprávy

20. 11. 2023

Novinky.cz: Nemalé části peněz z EU se zmocnila prapodivná chobotnice. Třeba na penzionky typu Osvětimany, říká ministr Dvořák

Smysluplné využití peněz z evropských fondů, dosavadní hospodaření s prostředky z Evropské unie či český euroskepticismus. To jsou první témata rozhovoru s ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem (STAN), který byl hostem podcastu PoliTalk.

celý text zprávy

8. 11. 2023

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák byl hostem v pořadu Události, komentáře

Dne 7. listopadu byl hostem v pořadu Události, komentáře ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák.

celý text zprávy

8. 11. 2023

A11: Martin Dvořák – politik, diplomat, ekonom a publicista

Jaké to je být ministrem? Jak mluvit a jak dýchat? A co řeč těla? Nejen o tom mluvil ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák v pořadu "MEZI NÁMI".

celý text zprávy

27. 10. 2023

iROZHLAS: Evropa má mít ambici se reformovat. Členství pro Čechy není jenom kasička, ale příležitost

Evropská unie by v následujících letech mohla přivítat nové členy. „Nemůžeme si dovolit otevřít dveře někomu, kdo na to není připravený, to by byla cesta do pekel,“ myslí si ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Pro Českou republiku bude rozšiřování mimo jiné znamenat, že se z čistého příjemce unijních fondů stane plátcem. O tom, jak to domácímu publiku vysvětlit, mluví Dvořák v rozhovoru pro iROZHLAS.cz.

celý text zprávy

26. 10. 2023

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák byl hostem v pořadu Události, komentáře

Dne 25. října byl hostem v pořadu Události, komentáře ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák.

celý text zprávy

23. 10. 2023

Ministr Dvořák pro Blesk: Pomoc Gaze neumíme před Hamásem úplně ohlídat

Evropská unie pošle na pomoc Palestincům v Gaze trojnásobek dosavadní humanitární pomoci. Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (66, STAN) ale pro Blesk přiznal, že sedmadvacítka není zcela schopná ohlídat, aby peníze neskončily i v rukou Hamásu. Promítne se dle něj válka i do evropských voleb? A jak reaguje na útoky expremiéra Andreje Babiše (69, ANO), že je „parazitem“ a „zbytečným ministrem“?

celý text zprávy

20. 10. 2023

Odplata za útok Hamásu se odrazí v reakci EU, míní ministr Dvořák. ‚Mohou posílit antiizraelské nálady‘

Postoj Evropské unie vůči Izraeli a Palestině nebyl vždy jednotný. Přesto po útoku Hamásu vyslala unijní sedmadvacítka jasný signál, že terorismus je nepřijatelný. „Podpora Izraele však není bezbřehá,“ říká v rozhovoru pro iROZHLAS.cz ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Dění na Blízkém východě se může podle něj propsat i do vztahu k Ukrajině a oslabení zájmu. „Západ je dostatečně silný, aby mohl fungovat na obou místech,“ věří.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 36