Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

V médiích

Dokumenty 1 až 10 z 60

26. 2. 2024

ČT24: Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák byl hostem v pořadu Otázky Václava Moravce

Sedlácké bouře. Ničí Brusel zemědělce? Diskuse ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka ze Starostů a bývalého europoslance Petra Macha z SPD.

celý text zprávy

20. 2. 2024

iDNES: Křik a nelíčený hněv, líčí ministr Dvořák boj o zmocněnce. Euro zatím nevzdává

Bylo to emotivní a místy se až křičelo. Hněv koaličních partnerů byl opravdu nelíčený. Těmito slovy popsal ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) v Rozstřelu peripetie kolem jmenování svého zmocněnce pro euro ze začátku února letošního roku. Podle něj by bylo správné, aby současná vláda udělala pro přijetí eura maximum možného.

celý text zprávy

19. 2. 2024

Novinky.cz: Eurem bychom mohli platit už v roce 2028

Směrem k přijetí eura učinila Česká republika největší posun, míní ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Podle jeho názoru by evropskou měnou mohli Češi začít platit už v roce 2028 nebo 2030. Konání referenda odmítá.

celý text zprávy

15. 2. 2024

DVTV: Nechceme vládu kvůli euru rozštípnout, obavy, že v koalici vypukla válka, jsou zažehnány, omluvil jsem se, říká Dvořák

„Na jmenování zmocněnce pro euro jsem měl svaté právo, jeho jmenování nebyla zrada. Neměli bychom v Evropské unii hrát roli zlobivého dítěte jako Orbán. Referendum pro přijetí eura bych nedoporučoval, o devizovém kurzu se také nehlasuje,” říká ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák /STAN/. „Pokud se ptáte, co dělá zbytečný ministr, tak reprezentuji Česko, jsem ministr pro budoucnost, připravuji, aby byla lepší a radostnější,” dodává.

celý text zprávy

15. 2. 2024

Euractiv: Nechápu proč je vláda dotčená tím, že chce STAN alespoň něco dělat, říká Dvořák po kauze euro

Jmenování zmocněnce pro vstup ČR do mechanismu ERM II ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem (STAN) vyvolalo vůbec první koaliční dohodovací výbor, prohloubilo napětí v koalici a přineslo téma eura do novinových titulků. Ani negativní rámování eura v rámci kauzy však debatě o jeho přijetí v Česku neuškodilo, řekl ministr v podcastu Evropa zblízka. V co neshody ohledně eura vyústily? Co bude dál? A co chystají Starostové do eurovoleb? Poslechněte si novou epizodu.

celý text zprávy

12. 2. 2024

ČT24: Ministr Dvořák by chtěl do voleb jednat s Bruselem o podmínkách vstupu do ERM II. Rozhodla by další vláda

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) by chtěl někdy na začátku roku 2025 vyhodnotit, jak Česko plní maastrichtská kritéria pro vstup do eurozóny. Pokud by tomu tak bylo, navrhuje začít jednat s Evropskou komisí o tom, kdy a za jakých podmínek můžeme vstoupit do systému ERM II. Uvedl to v pořadu ČT Týden v politice.

celý text zprávy

6. 2. 2024

Seznam Zprávy: Nechápu tu zpruzenost koalice kvůli zmocněnci pro euro, reaguje Dvořák

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák vyvolal tento týden ve vládní koalici rozruch, když oznámil jmenování zmocněnce pro euro. Vládní koalici kvůli tomu dnes čeká její první dohodovací řízení.

celý text zprávy

6. 2. 2024

Echo24: Nechceme zpátky k rublu, z Aurory vystřelil první prezident, já nic neporušil. Zahradníka jsem navrhoval už Stanjurovi, tvrdí ministr Dvořák

Ekonoma Petra Zahradníka jsme navrhovali už Stanjurovi, on ho nechtěl, nechtějí se o euru vůbec bavit. Na koaliční dohodovací jednání ani nebudu mít přístup, budu čekat v předpokoji, abych byl veřejně pranýřován, říká ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) k jmenování zmocněnce pro euro Petra Zahradníka, které vzbudilo nevoli ve vládní koalici. Na úterní odpoledne tak premiér Petr Fiala dokonce poprvé svolal dohodovací řízení.

celý text zprávy

6. 2. 2024

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák byl hostem v pořadu Události, komentáře

Česko má nového zmocněnce pro euro, jmenoval ho ministr Martin Dvořák. Proč to udělal, jaké úkoly od něj zmocněnec dostal a kam to posune debatu o společné evropské měně? To se dozvíte v tomto díle Událostí komentářů.

celý text zprávy

5. 2. 2024

Aktuálně.cz: "Rakušan by na minutu letěl!" Vondrovi ve studiu ujely nervy a zajel do STAN

“Češi už se v Evropě naučili žít, pracovat a prosazovat si svoje zájmy,” hodnotí dvacet let od vstupu Česka do EU ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) v duelu s europoslancem Alexandem Vondrou (ODS). I podle Vondry poslední rok ukázal, že unii umíme ovlivňovat. “Ale jsou případy, kdy nám všechno utíkalo mezi prsty,” kritizuje poslanec Evropského parlamentu.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 60