Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Dokumenty 1 až 10 z 35

31. 1. 2018

Úřad vlády spolupracuje na projektu OECD k udržitelnému rozvoji

Úřadu vlády připravil setkání odborníků z Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) se zástupci českých ministerstev, parlamentu a neziskových organizací zaměřené na plnění Cílů udržitelného rozvoje OSN v České republice.

celý text zprávy

18. 12. 2017

V digitalizovaném světě roste důležitost kultury, shodli se účastníci Fóra pro udržitelný rozvoj

Digitalizace a automatizace přináší hlubokou proměnu ekonomiky i vnímání světa. Pro veřejnou správu přináší celou řadu nových úkolů, nejen v komunikaci mezi občanem a státem, ale především kvůli proměně pracovního trhu, zaznělo na Fóru pro udržitelný rozvoj, tradiční výroční konferenci rady vlády pro udržitelný rozvoj.

celý text zprávy

6. 12. 2017

Úřad vlády diskutoval s odbornou veřejností naplňování Cílů udržitelného rozvoje

Sedmdesát zástupců státní správy a odborné veřejnosti diskutovalo ve středu 29. listopadu 2017 v Hrzánském paláci plán naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN České republice. Projednání bylo již třetí veřejnou diskusí k problematice Agendy 2030 pro udržitelný rozvoj, kterou Úřad vlády v roce 2017 uspořádal. S připravovaným dokumentem Implementace Agendy 2030 pro udržitelný rozvoj v České republice seznámili účastníky zástupci Odboru pro udržitelný rozvoj.

celý text zprávy

28. 11. 2017

Fórum pro udržitelný rozvoj se bude věnovat digitalizaci a kvalitě života

Letošní konference Fórum pro udržitelný rozvoj se zaměří na digitální technologie a proměnu světa, který přinášejí. Digitalizace a robotizace přináší řadu pozitivních impulzů ekonomice, zároveň ale klade před státní správu zcela nové úkoly.

celý text zprávy

12. 9. 2017

Kulaté stoly k implementaci Strategického rámce Česká republika 2030

Odbor pro udržitelný rozvoj pořádá kulaté stoly s odbornou veřejností v jednotlivých krajích České republiky. Cílem setkání je představit Strategický rámec Česká republika 2030 schválený vládou v dubnu letošního roku a diskutovat možnosti jeho implementace v krajích a obcích.

celý text zprávy

31. 8. 2017

Úřad vlády spolupracuje s TAČR na programu ÉTA

Odbor pro udržitelný rozvoj se stal Aplikačním garantem TAČR v rámci programu ÉTA na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu. Pro Úřad vlády je relevantní zaměření programu na témata kontextu interakce mezi občanem a státem, veřejných politik, správy a veřejných služeb orientovaných na občana.

celý text zprávy

24. 7. 2017

Česká republika se v OSN představila jako země s budoucností

První místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec představil na půdě OSN v New Yorku dne 18. července 2017, jak Česká republika naplňuje 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) a jak vnímá svoji budoucnost v roce 2030.

celý text zprávy

26. 6. 2017

Česká republika představí v OSN zprávu o naplňování Cílů udržitelného rozvoje Agendy 2030

Česká republika představí v polovině července na půdě OSN zprávu o implementaci Agendy 2030 a jejích 17 Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals, dále jen „SDGs“) v České republice. Národní report byl připraven ve spolupráci s členy Rady vlády pro udržitelný rozvoj (dále jen „RVUR“) a dalšími aktéry, kteří se zúčastnili jeho veřejného projednání.

celý text zprávy

2. 6. 2017

Ke třetímu ročníku Evropského týdne udržitelného rozvoje se připojilo rekordních 140 akcí

Každý rok probíhá od 30. května do 5. června Evropský týden udržitelného rozvoje, jehož cílem je ukázat, že můžeme žít v udržitelné společnosti, která bere ohledy své okolí a na ty, kteří přijdou po nás. V České republice se letos zapojí rekordních 140 akcí, jsme tedy po Německu a Rakousku třetí nejaktivnější zemí v celé Evropě.

celý text zprávy

26. 5. 2017

Česko se chystá na třetí ročník Evropského týdne udržitelného rozvoje

Každý rok probíhá od 30. května do 5. června v celé Evropě Týden udržitelného rozvoje, jehož cílem je ukázat, že můžeme žít v udržitelné společnosti, která bere ohledy své okolí a na ty, kteří přijdou po nás. V České republice se letos zapojí rekordních 130 akcí, jsme tedy po Německu a Rakousku třetí nejaktivnější zemí v celé Evropě.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 35